Szukaj według:   Szukane hasło:  Artykuły


Rok szkolny: 2018/2019

Kolejne spotkanie GDG w Radzyminie

12 października 2018 roku odbyły się warsztaty GDG w Radzyminie. To już drugi event tej grupy, na którym niezabrakło również naszych uczniów. Tym razem w spotkaniu wzięło udział w sumie trzynastu uczniów - głównie z kl. 4i oraz 3i.

Tematem przewodnim piątkowego wydarzenia była prelekcja na temat sztucznej inteligencji do analizy obrazu w chmurze (AWS, GCP i Azure), którą wygłosił P. Karol Majek, specjalista od sieci neuronowych, samochodów autonomicznych oraz sztucznej inteligencji.

dodane: 2018-10-14 20:39:43 przez Łukasz Bryk
Konferencja dla rodziców, nauczycieli i uczniów o cyberprzemocy

Więcej s...

dodane: 2018-10-09 22:38:47 przez Adam Popławski
Eksperyment „Zamknięty Ekosystem” powtórzony

    Ponad 14 lat temu uczniowie 2 klasy Technikum Terenów Zieleni założyli w szklanym gąsiorze „Zamknięty Ekosystem”. Jest on do obejrzenia do dzisiaj. Z inicjatywy obecnej drugiej klasy gastronomicznej powtórzyliśmy eksperyment. Do szklanej 34 litrowej butli wsypaliśmy żwirek, węgiel drzewny i ziemię. Z pomocą specjalnych szczypiec posadziliśmy rośliny: trzykrotkę drobnolistną, zielistkę, fiołek afrykański, sansevierę i bluszcz pospolity. Cało..

dodane: 2018-10-06 21:57:04 przez Adam Popławski
Obchody 79 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego na cmentarzu w Radzyminie

29 września Poczet Sztandarowy Szkoły wziął udział w obchodach 79 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego na cmentarzu w Radzyminie.

Uroczystość zorganizował Burmistrz Radzymina, Koło  Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Klub Historyczny Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej i  Towarzystwo Przyjaciół Radzymina. W obchodach uczestniczyły licznie Poczty Sztandarowe, uczniowie szkół radzymińskich i i mieszkańcy Radzymina. Prelekcję na temat fenomenu Polskiego Państwa Podziemnego wygłosił pan Jan Wnuk - wieloletni nauczyciel naszej szkoły. W Poczcie Sztandarowym reprezentowali Szkołę uczniowie klasy 1ai: Robert Stańczak i Kamil Więckowski oraz uczeń klasy 2g - Adam Wójcik.
dodane: 2018-09-30 22:01:09 przez Adam Popławski
GDG w Radzyminie

Dnia 28.09.2018r. uczniowie klasy 4i (Adrian Przybysz, Sebastian Górski, Mateusz Kłonica, Konrad Gurda, Krystian Przyszewski, Dawid Wyszyński, Łukasz Mularczyk, Dawid Kozobowski Eryk Bobiński, Konrad Mateusiak, Karol Zarzycki, Michał Paczuski) oraz uczeń kl. 3i – Rafał Kosowski wzięli udział w pierwszym wydarzeniu GDG w Radzyminie, którego organizatorem oraz prelegentem jest p. Sebastian Denis, wieloletni programista i specjalista w dziedzinie baz danych i programowania w językach BASIC, JAVA, JavaScript, a także miłośnik Angular i NativeScript. 

dodane: 2018-09-29 14:29:22 przez Łukasz Bryk
Warsztaty cukiernicze w Ambasador 92

Dziś, uczniowie, którzy w dniu 24 maja 2018 r. uczestniczyli w szkolnym konkursie deserowym pod nazwą „Deser dla Mamy”, odebrali nagrodę. Były to jednodniowe warsztaty cukiernicze w siedzibie Ambasadora 92 w Piasecznie, prowadzone przez Dyplomowanego Mistrza Cukiernictwa – Monikę Ignaciuk.
Na początku pani Monika, przeprowadziła krótki wstęp, przedstawiając cel warsztatów. Omówiła znaczenie deserów do posiłków, dopasowanie do dań głównych. Następnie przedstawiła desery, które uczniowie będą sporządzać. W kolejnej części uczestnicy, podczas pracy, na bieżąco poznawali nowoczesne techniki sporządzania deserów i obowiązujące dziś trendy. Pani Monika zwracała uwagę na sposób odpowiedniego gospodar...

dodane: 2018-09-26 12:08:44 przez Ania Stefańska
[1] [2] Następna >>